Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie

Komunikat w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu żuromińskiego i mławskiego

Komunikat w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu żuromińskiego i mławskiego

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie

Komunikat w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu żuromińskiego z dnia 16 lipca 2021 r.

2021 – 07- 19

 

UWAGA

mieszkańcy Gminy i Miasta Żuromin !!!

W związku z ustanowieniem nowych obowiązków związanych z zapobieżeniem rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) informuję, że zgodnie z „Rozporządzeniem nr 23 Wojewody Mazowieckiego z dnia 16 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu żuromińskiego i mławskiego”:

miejscowości: Chamsk, Dębsk, Franciszkowo i Olszewo uznaje się za obszar zapowietrzony, natomiast miejscowości: Będzymin, Brudnice, Cierpigórz, Dąbrowa, Kliczewo Duże, Kliczewo Małe, Kosewo, Kruszewo, Młudzyn, Nowe Nadratowo, Poniatowo, Rozwozin, Rzężawy, Sadowo, Stare Nadratowo, Wiadrowo, Wólka Kliczewska oraz miasto Żuromin uznaje się za obszar zagrożony wystąpieniem ASF.

W związku z powyższym apeluję o przestrzeganie postanowień Rozporządzenia nr 23 Wojewody Mazowieckiego z dnia 16 lipca 2021 r.

Nieprzestrzeganie nakazów i zakazów może powodować wzrost zagrożenia ASF

 

 

Burmistrz

Gminy i Miasta Żuromin

/ – / Aneta Goliat


Data wytworzenia: 2021-07-20 10:44 Autor: Piotr Suchoparski Data publikacji: 2021-07-20 10:44 Osoba udostępniająca na stronie: Piotr Suchoparski Data ostatniej modyfikacji: 2021-07-20 Osoba modyfikująca: Piotr Suchoparski